İletişim Başkanı Altun: İslam Terör ile Anılamaz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 'Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın birçok kez ifade ettiği gibi, İslam terör ile anılamaz.' açıklamasında bulundu.

İletişim Başkanı Altun: İslam Terör ile Anılamaz

İletişim Başkanı Altun: İslam Terör ile Anılamaz

Fahrettin Altun, sosyal medya hesabı (twitter) üzerinden İngilizce yaptığı paylaşımda, İslam ile terörün aynı cümlede kullanılamayacağının altını çizdi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

'TERÖR SALDIRISINI KAYITSIZ ŞARTSIZ KINIYORUZ'

'Fransa’nın Nice şehrinde yapılan terör saldırısını kayıtsız şartsız kınıyoruz. Böylesi bilinçsiz bir şiddetin İslam’la da Müslümanlarla da hiçbir ilgisi yoktur.

Fransız liderliğine, Müslümanlara karşı kışkırtıcı söylemlerden kaçınma, bunun yerine bu saldırının ve diğer şiddet eylemlerinin faillerini bulmaya odaklanma çağrısında bulunuyoruz. Fransa’daki duyarlı kesimlerin düşmanca bir ortamın oluşmasına engel olmak için köprüler inşa etmeye çalışmaları gerek.

'KİMSEYE ÖZÜR BORÇLU DEĞİLİZ'

Dinimizi ve değerlerimizi aşağılayan politikacılarla yüzleşmeye devam edeceğiz. Irkçılık ve yabancı düşmanlığına karşı güçlü muhalefetimizi ifade ettiğimiz için kimseye özür borçlu değiliz. Bizi her türlü şiddetle ilişkilendirme çabalarını kesin bir şekilde reddediyoruz.

Cumhurbaşkanımız her zaman teröre ve aşırılığa karşı iş birliği çağrısında bulunmuştur. Dinimize ve kültürümüze yönelik yıkıcı söylem ve eylemleri ideolojik kaynağı ne olursa olsun reddederken bu çağrıyı bir kez daha yineliyoruz.'

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR