Almanya'nın Hamburg şehirinde gerçekleşen G20 Zirvesi'ndeki protesto eylemlerinde, terör örgütü PKK sempatizanları da sokakda yerini aldı.

Anadolu Ajansı, yüzlerce kişinin katıldığı eylemde terör örgütüne ait simgesel paçavralar ve elebaşı Öcalan'ın posterlerinin taşındığını bildiriyor.

"G20 hoşgelmedin" pankartlarıyla gerçekleşen gösterilere MLKP ve YPG terör örgütleri sempatizanları da katıldı.,

POLİS ESKORTLUK ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'daki Türklerle buluşmasına izin vermeyen Berlin yetkilileri, PKK'lıların gösterisine sessiz kalmış olması dikkatleri çekti. Avrupa Birliği tarafından terör örgütü kabul sayılan PKK'lılar, polisin hiçbir uyarısına maruz kalmaması manidar.

Hamburg, 2 Temmuz'dan bu yana gösterilere sahne oluyor. Şiddetli çatışmaların yaşandığı şehirde 213 polis yaralandı, 300'e yakın gösterici gözaltına alındı.

KENDİLERİ AÇIKLADI! ALMANYA TERÖR YUVASI

Almanya'da terör örgütü PKK'nın yaklaşık 14 bin yandaşı olduğu açıklandı.

Almanya'da iç istihbarat servisi olan Federal Anayasayı Koruma Teşkilatının (BfV) bildirdiği 2016 senesi istihbarat raporunda, ülkede etkinlik yürüten terör örgütlerine dair bilgilere yer verildi.

İstihbarat servisi tarafından takip edilen yabancı solcu aşırı gruplar bölümünde terör örgütü PKK'nın ülkede 14 bin yandaşının bulunduğu vurgulandı.

PKK’nın şehir yapılanması TAK’ın 2006’da Avrupa Birliği (AB) terör listesine alındığına dikkat çekilen raporda, bu örgütün Türkiye’de 2016'da çok sayıda saldırılar gerçekleştirdiği hatırlatıldı.

Raporda, PKK’nın FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine karşı tedbirli davrandığı, bunu Türkiye içinde bir ihtilaf olarak gördüğü ve buna karışmadığı belirtilerek terör örgütünün Suriye’de toprak egemenliğini ele geçirmeye ve terörist başı Abdullah Öcalan'ın durumuna odaklandığı ifade edildi.

Türkiye’deki gelişmelerin Almanya’ya da yansıdığına vurgu yapılan raporda, Almanya'da 2016'da terör örgütü PKK yandaşları ile karşıtları arasında provokasyonlar meydana geldiği belirtildi.

PKK yandaşları tarafından Almanya’da camilere karşı saldırılara da raporda yer verildi.