Fetullahçı Terör Örgütü hainlerinin 15 Temmuz darbe girişimi sene dönümü "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programı kapsamı altında milyonlarca kişi yola çıktı. Geçtiğimiz sene tam olarak bir sene önce 15 Temmuz 2016’da hain cuntacıların tanklarına, siper olmak amacıyla sokağa çıkan ülkemizde, bugün demokrasi destanının tekrardan yazmak ve şehitleri anmak amacıyla sokakta... Dev bir kalabalığın güvenlik kontrol noktasından geçmesiyle etkinliğin düzenleniyor.

YURT DIŞINA KAÇAN FETÖ’CÜLER

Fetullahçı Terör Örgütü yani FETÖ’ye yönelik yürütülmüş olan soruşturmaların ayrıca açılan davaların sebebi ile yurt dışına kaçmış olan ve hakkında yakalama kararı olan birden fazla şüphelisi yurt dışında bulunmakta.
Hakkında yakalama kararı olan baş hain Fetullah Gülen ve diğer hainler Emre Uslu, Ekrem Dumanlı, Hakan Şükür, Arif Erdem, Akın İpek'in yanı sıra Fetullahçı Terör Örgütü’nün medya, yargı, Türk Silahlı Kuvvetleri, polis, eğitim ve iş dünyasının uzantısı da yer almakta.

İNGİLTERE’DE 15 TEMMUZ ETKİNLİĞİNE ENGEL OLMAK İSTEDİLER

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü organizasyonu bağlamında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Avrupalı Türk Demokratlar Birliği' nin (UETD) İngiltere ayağının yapmış olduğu anma organizasyonu, Londra' nın kuzeyinde yer alan, Türkçe konuşan toplumun yoğun olarak yaşadığı Walthamstow bölgesindeki Walthamstow Belediye Sarayı' nda yapıldı.