Kurban Bayramı’nın gelmesi üzerine tatile çıkamayacak olan İstanbullu vatandaşların akıllarında tek bir soru dolaşıyor. Bayramda otobüsler ve ulaşım ücretsiz olacak mı? Birçok İstanbullu vatandaşın merakla beklediği bu yanıt İETT tarafından açıklığa kavuştu. İşte bayramda tolu taşıma ve ulaşımın ücretli olup olmayacağına açıklık getiren İETT’nin açıklaması…

Tatile çıkamayan vatandaşların merak ettiği soruyu yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ‘ETT otobüsleri, metrobüs, metro, tramvay, Taksim-Kabataş füniküleri ve şehir hatları vapurları ile İstanbul Otobüs A.Ş. ve özel halk otobüsleri % 50 indirimli olarak vatandaşlara hizmet verecektir’ açıklamasını yaptı.

Diğer taraftan, bayramda 3 gün boyunca metro, hafif metro ve tramvay seferleri, öğleden önce seyrek, öğleden sonraları ise sıklaştırılarak sefer yapmaya başlayacak.

OTOYOL VE KÖPRÜLER ÜCRETSİZ

Kurban Bayramı nedeniyle 30 Ağustos Çarşamba saat 00.00'dan başlayarak, 5 Eylül Salı günü saat 07.00'ye dek Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişlerde ücret alınmayacak.

Belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessesse ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri de 1 Eylül Cuma saat 00.00'dan başlayarak, 4 Eylül Pazartesi günü saat 24.00'e kadar ücretsiz olacak.