İdlib'e Hava Operasyonu: 2 Çocuk Öldü!

Suriye'de Esed rejiminin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne düzenlediği hava saldırısında ikisi çocuk 3 sivil hayatını kaybetti.

İdlib'e Hava Operasyonu: 2 Çocuk Öldü!

Suriye'de Esed rejiminin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne düzenlediği hava saldırısında ikisi çocuk 3 sivil hayatını kaybetti.

Suriye'de Beşşar Esed rejimi, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları kapsamında bulunan Cisir eş Şuğur ilçesi, Beşiriyye, Zeyzun, Canudiyye, Ayn Barde ve Şeyh Sindiyan köylerine hava saldırısı gerçekleştirdi.

Yapılan bu saldırılarda ikisi çocuk 3 sivil hayatını kaybetti, 7 sivil yaralandı. Ayrıca rejim, İdlib'in Keferruma beldesini ile Kefer Secne ve Has köyüne top, roket ve havan gibi karadan karaya hedef alan silahlarla saldırdı.

Türkiye ve Rusya arasında 17 Eylül 2018'de yapılan mutabakattan bu yana İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde, rejim ve Rusya'nın saldırılarında bin 300'den fazla sivil yaşamını yitirdi. Saldırıların yoğun olduğu yerlerden nispeten sakin yerlere ve özellikle Türkiye sınırı yakınına göç edenlerin sayısı ise son 1 yılda 1 milyonu geçti. 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri