İdlib'de 2 Askerimizin Şehit Olmasından Sonra Sevkiyatlar Hızlandı

Suriye'nin İdlib şehrindeki hava saldırısı neticesinde 2 askerimizin şehit edilmesi ve 5 askerin yaralanmasından sonra sınır hattı sevkiyatlarına da hız verildi.

İdlib'de 2 Askerimizin Şehit Olmasından Sonra Sevkiyatlar Hızlandı

Hatay'ın Reyhanlı istikametine doğru ilerleyen büyük sevkiyatta Kayseri Komando Tugayı'ndan personel ile çeşitli birliklerden tank, ZMA, mühimmat ve malzemeler yer aldı. Askeri unsurların Suriye'deki üs bölgelerinde konuşlandırılacağı bilgisine ulaşıldı.

VATANDAŞLAR SEVGİ GÖSTERİSİNDE BULUNDU

Askeri konvoyun geçtiğini gören Ali Demircan isimli vatandaş askerlere sevgi gösterisinde bulunarak Türk bayrağını salladı. Sevkiyata devam edileceği bilgisine ulaşıldı.

AKŞAM SAATLERİNDE OBÜSLER GÖNDERİLDİ

Türkiye'nin farklı birliklerinden gele çok sayıda obüs, zırhlı personel taşıyıcı ve askeri araçlar güvenlik tedbirleri altında Hatay'ın Kırıkhan ilçesinden geçerek Suriye hududundaki birliklere doğru ilerledi.

2 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜ

Milli Savunma Bakanlığı, Twitter hesabından İdlib'de hava saldırısı neticesinde iki askerimizin şehit olduğunu bildirmişti. Açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı.

"Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza yapılan hava saldırısı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Belirlenen hedefler ateş altına alınmış ve alınmaya devam edilmektedir.

"KANLARI YERDE BIRAKILMADI"

Bugüne kadar olduğu gibi şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamış, bundan sonra da bırakılmayacaktır. Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz.

"50'DEN FAZLA REJİM UNSURU ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"

İdlib bölgesindeki farklı kaynaklardan edinilen son bilgilere göre; 50'den fazla Rejim unsuru, 5 tank, 2 zırhlı personel taşıyıcı, 2 silahlı pikap, 1 obüsün imha edildiği öğrenilmiştir."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR