Erzurum'da FETÖ/PDY soruşturması devam ederken 13 Ağustos 2015 günü Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ni arayan kimlik ve telefon bilgilerinin saklı tutulmasını talep eden bir kişi, "Örgütün okullarına ve dershanelerine son süreçte yaptığınız operasyonlar nedeniyle bu okullarda bulunan laptop ve hard diskleri M.H.Y.'ın evine sakladılar. Bu hard disklerde tüm para transferleri, kaçırılan vergilerle alakalı kayıtlar var" dedi.

EVDEN ÇIKANLAR


İhbar üzerine M.H.Y.'nin evinde yapılan incelemede bir çok bilgi ve belge bulundu. M.H.Y.'nin evinde, yurtta kalan öğrencilere ait olan ve sahiplerine geri verilmeyen 241 senet ele geçirildi. Senetlerde ıslak imzaları bulunan öğrencilerin soruşturma dahilinde bilgi sahibi olarak ifadesine başvuruldu.


ÖĞRENCİLERİN ANLATTIKLARI DELİL OLDU


2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan bir çok davada bilgi sahibi olarak ifadelerine başvurulan üniversite öğrencilerinin anlatımları delil oldu. Bu ifadeler son olarak FETÖ/PDY terör örgütünün okul-yurt teşkilatlanmasını sağladığı gerekçesiyle Aziziye İnşaat şirketinin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı tutuklu Yaşar K.'nın 22 seneye kadar hapis cezası istenen 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede yeraldı.

BORCU BİTTİ SENEDİ VERMEDİLER


FETÖ yurtlarında kalan kız öğrenci R.K. Atatürk Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü kazandıktan sonra Erzurum'a geldiğini söyledi. Kredi Yurtlar Kurumu'na ait yurtların listesinde adı olmayınca 1 sene Gülen cemaatine bağlı evde kaldığını belirten R.K., sonrasında camaate bağlı İffet Kız Yurduna aylık 400 TL'den 10 aylık zaman için 4 bin TL'ye kalmaya karar verdiğini açıkladı. Senedi borcu bitmesine karşın geri iade etmediklerine vurgu yapan R.K., cemaat yurtları ile alakalı şu bilgileri verdi: "Yurt içerisinde müdüriyet bölümünün önünde bulunan büyük bir salon vardı. Burada haftanın bir günü kesinlikle sohbet olurdu. Bazen dışarıdan ablalar gelirdi, bazen de yurtta bulunan ablaların yaptığı sohbet toplantılarına katılmak zorunluydu.

FETULLAH GÜLEN GAY Mİ


Sohbetin içeriğinde Fethullah Gülen'in hayatı ve hizmet dedikleri şeylerden övgü ile bahsederlerdi. Bir defasında birisi 'Fethullah Gülen neden evlenmedi, gay mi?' diye sorduğunda ablalardan biri 'kesinlikle bu iddia doğru değil' yanıtını vermişti.