İçişleri Bakanlığından Yeni Genelge

İçişleri Bakanlığı; kafe, restoran gibi iş yerleri ile mesire alanları, park, piknik alanları ve giyim pazarlarıyla ilgili genelge yayımladı.

İçişleri Bakanlığından Yeni Genelge

İçişleri Bakanlığı normalleşem süreci kapsamında "lokanta, restoran kafe vb. İşyerleri, park, piknik, alanları, mesire yerleri ve giyim pazarları" hakkında 81 İl Valiliğine genelge gönderdi.

Genelgede coronavirüs salgınının kamu düzeni ve toplum sağlığı açısından oluşan riski yönetme, izolasyonu temin etme, sosyal mesafeyi koruma ve virüsün yayılma hızını kontrol atında tutma amacıyla birçok tedbir kararının alınacağı kaydedildi.

Genelgeye göre Mesire yerleri, piknik alanları, park ve plajlar 1 Haziran'dan itibaren kullanıma açılacak. Spor merkezleri ve tesisleri 24.00'e kadar hizmet vereceği Kaplıca, hamam , sauna. SPA merkezleri ise belirlenen kural çerçevesinde 22.00'ye kadar hizmet verebilecek.

1 Haziran'da hizmte başlayacak olan umuma açık eğlence ve istirahat yerlerinde okey, iskambil ve tavla oynanmayağı belirtilirken nargile satışıda yapılmayacağı kaydedildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR