Bakan Süleyman Soylu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türk milletinin 946 sene önce geldiği Anadolu toprağına, çeşitlilikleri zenginlik gören açı ve İslam’ın yardımlaşma ve kardeşlik duygusunu da getirdiğini açıklayan Süleyman Soylu, her türlü farlılığı bir ayrışma ve çatışma nedeniyle olarak gören günümüz küresel anlayışının tersine, Anadolu medeniyetinin ve İslam’ın bu güzel karışımının insanlık adına sonsuza dek ayakta kalacağını ifade etti. Süleyman Soylu, "Bu aziz millet sofrasını, ekmeğini ve sevgisini paylaşmaya devam etmeyi sürdürür." ifadelerine yer verdi.

HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI

Süleyman Soylu, Zafer ve Kurban bayramlarının aynı zamanlara denk gelmesiyle özel günlerin yaşandığını belirten, yurttaşların tatil yapmak ve sevdiklerini ziyaret etmek nedeniyle yollarda olacaklarını belirtti.

Bayram sevinci hüzne dönüşmesin diye İçişleri Bakanlığı olarak her özel günlerde olduğu gibi bu özel zamanda da tedbir aldıklarını açıklayan Süleyman Soylu, "Hatta bu önlemleri önceki bayramlara göre iki kat arttırmış durumdayız. Bayram süresince 5 bin 399 polis, bin 236'sı jandarma timi olmak üzere toplam 6 bin 635 trafik denetim ekibi görev yapacaktır. Bu ekiplerdeki toplam personel sayısı 52 bin 936’dır. Bu rakam, bu zamana kadar bayramlarda görev yapmış en yüksek trafik personeli rakamıdır.dedi.