AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanlığı'nı ziyaretinde gündem ile alakalı açıklamalar yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen olay ile alakalı şunları kaydetti:

"Bu müessif olayda AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın ağabeyi şehit düştü. Bu bizim ilk şehidimiz değil. Bildiğiniz gibi PKK terör örgütü Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da saha kaybettikçe şiddete başvuruyor. Halktan koptukça şiddete başvuruyor. Bugün açık ve net bir biçimde bu tablo meydandadır. Millet yüz vermedikçe, halk onlarla beraber olmadığını söyledikçe, açıkladıkça, özellikle partimiz Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da atılan adımlarla halkımızla barıştıkça PKK deliriyor. PKK'nın sözde politikacılarını orada şiddet üstüne sahaya sürmektedir."

“HDP'NİN ADINA OLAYI ARAŞTIRMAYA GELMİŞLER”

Soylu, muhalefetin olaylardaki duruşunu eleştirerek, "Burada açık ve net konuşuyorum. Şanlıurfa'daki, Suruç'taki olayın nedeni ve sebep olanı Muharrem İnce'dir. Çok açıktır. Bunlara bu şımarıklığı sağlayan, bunları siyasetin özünden koparıp şiddete meylettiren anlayışın kendisi Muharrem İnce'dir. Hiç kimse kusura kalmasın. Dün başka bir olaya daha şahit oldum. Havalimanında CHP'nin görevlilerini gördüm. Olayı incelemeye gelmişler. Kimin için? HDP'nin namına olayı incelemeye gelmişler. PKK'nın namına olayı incelemeye gelmişler. Yazıklar olsun." açıklamasını yaptı.

Milletin her şeyin farkında olduğunu söyleyen Soylu, konuşmasını "28 Şubat'ta kendisine eziyet edenlere nasıl bağlı olduklarını, nasıl onların sözünden çıkmadıklarını, nasıl burunlarına halka taktırdıklarını bu seçimde hep birlikte yaşıyoruz. Temel Karamollaoğlu'nun kendisini nasıl ayaklar altına aldığını hep birlikte yaşıyoruz. Bunun 2-3 milletvekilliği için yaptığını ve ortaya koyduğunu, milletin bunu unutacağını zannettiğini fakat yanıldığını söylemek istiyorum." diye bitirdi.

Ayrıca Soylu, daha önce gündeminde olan Gaziosmanpaşa ilçe gezisini iptal etti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.