Kararname bağlamında üst rütbeye terfi ettirilen 17 personel ile yeni görev yerlerine atanan 25 general ve 59 jandarma personeli için komutanlık binasında tören gerçekleştirildi.

BAKAN VE KOMUTANLAR DA KATILDI

Jandarma Genel Komutanlığında, kararname ile bir üst rütbeye terfi eden ve yeni görev yerlerine atanan personel için tören düzenlendi. Düzenlenen törene, İçişleri Bakanımız olan Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve jandarma personeli  de katılım gösterdi. Program, basın mensuplarının görüntü almasının ardından basına kapalı devam etti.

Öte yandan daha önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Servet Yılmaz ile Tunceli Valiliği'ni ziyaret etmiş. Tören mangasını selamladıktan sonra, şeref defterini imzalayan Bakan Soylu, güvenlik toplantasında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. 'Güvenlik toplantısı'nda' basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kentte güvenlik güçleriyle yaptığı ön izlemelerini şu ifadelerle anlattı:

TEDBİŞRLERİN YÜZDE DOKSANI GERÇEKLEŞTİ

"Burada konuştuğumuz tedbirlerin yüzde 90'ını gerçekleştirdik. Terörle ciddi şekilde mücadele ediliyor ve mücadele edilmeye devam edilecek. Bu konuda arkadaşlarımızın büyük bir inancı söz konusu. Bu inancı hep beraber yaşıyoruz. Gerek Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın arkadaşlarımıza olan güvenini ve itimadını tekrar arkadaşlarımıza ilettik. Tekrar bir değerlendirme yaptık. Yaklaşık 10 aydır bu havalide 186 terörist etkisiz hale getirildi."