İbrahim Kalın: Washington Post Bir Skandala İmza Atmış, Suç İşlemiştir

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Washington Post'ta Cemil Bayık yazısının yayınlanmasına çok sert tepki gösterdi.

İbrahim Kalın: Washington Post Bir Skandala İmza Atmış, Suç İşlemiştir

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Washington Post'ta Cemil Bayık yazısının yayınlanmasına çok sert  tepki gösterdi.

"AÇIKÇA TERÖR PROPAGANDASI YAPILMIŞTIR"  

 Kalın, "Washington Post gazetesinin bugünkü nüshasında terör örgütü mensubu bir kişinin yazısını yayımlaması, büyük bir skandaldır. ABD ve AB’nin terör örgütleri listesinde olan ve ABD yönetiminin başına ödül koyduğu bir teröriste sayfalarını açan Washington Post, açıkça terör propagandası yapmakta ve ABD yasalarını da çiğnemektedir." dedi. 

"BU HER ŞEYDEN ÖNCE KÜRTLERE YAPILMIŞ BİR HAKARETTİR"  

Yapılan faaliyetin basın özgürlüğü ile uzaktan yakından alakası bulunmadığını söyleyen Kalın, "Bu durum, El-Kaide yahut DEAŞ terör örgütünün bir mensubuna gazete yazısı yazdırmaktan farksızdır. Bir terör örgütünün başını Kürtlerin temsilcisi gibi göstermek, her şeyden önce Kürtlere yapılmış bir hakarettir. Türkiye, terörün her türüne ve onun destekçilerine karşı kararlılıkla mücadele vermeye devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.   

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR