Emniyet, Kuran-ı Kerim'e Ahlaksızca Hakaret Eden İbrahim Atabey ile İlgili Yasal İşlem Başlattı

Emniyet Genel Müdürlüğü, Kuran-ı Kerim'e ve Peygamber Efendimiz Hz Muhammed'e saygısız bir şekilde hakaretler yağdıran Youtuber İbrahim Atabey ile ilgili yasal işlem başlattı. Rusya'ya kaçtığı belirlenen Atabey'in iadesi için sürecin takip edildiği kaydedildi.

İbrahim Atabey adlı haddini bilmeyen Youtuber, kutsal kitabımız olan Kuran'ı Kerim ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'i (S.A.V) hedef alan saygısız açıklamalarda bulundu. Videonun sosyal medyada hızlıca yayılmasının akabinden yurt dışında ikamet ettiği belirlenen İbrahim Atabey'e gelen tepkiler çığ gibi büyüdü. Emniyet Genel Müdürlüğü de (EGM) gündeme gelen görüntü ile alakalı dini değerleri aşağılayan ve kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'i hedef alan alçak açıklamalar yapan İbrahim Atabey ile ilgili yasal işlem başlatıldığını belirtti.

RUSYA'YA KAÇTI, 11 SUÇTAN SABIKALI

Emniyet tarafından yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında; 16 Kasım 2020 tarihinde YouTube adlı video paylaşım sitesinde paylaşılan ve sosyal medyada #İbrahimAtabeyTutuklansın etiketiyle gündeme gelen bir videoda dini değerleri alenen aşağılayan ve kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'i yırtan şahsın görülmesi üzerine tespit çalışması yapılmıştır. Videodaki şahsın İ.A. olduğu, çeşitli suçlardan 11 adet kaydının bulunduğu, firari olarak Rusya'da ikamet ettiği anlaşılmıştır. Şahıs hakkında yasal işlem başlatılmış olup ülkemize iade süreci takip edilmektedir."

NELER OLMUŞTU?

İbrahim Atabey adlı kişi, YouTube'dan yaptığı yayınlarda İslam dinine ve Peygamber Efendimiz (sav) hakaret etmesi ve Kuran-ı Kerim'i yırtması üzerine sosyal medya üzerinden '#İbrahimAtabeyTutuklansın' ifadeleriyle en çok konuşulanlar (TT) listesine girdi.

Ahlaksız şahıs videosunda '' her yayınımda bir sayfasını yırtacağım'' şeklinde saygısız ifadeler kullanılıyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR