İBB Kültür A.Ş.'de Dikkat Çeken Görevden Alma!

İBB'nin yan firmalarından Kültür A.Ş'de genel müdür olan Nevzat Kütük, görevden alındı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin katılım firmalarından Kültür A.Ş'de genel müdür Nevzat Kütük, görevden alındı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bildiride, görevden almayla alakalı herhangi bir gerekçe gösterilmedi.

ERDO-GONE SKANDALI

Geçen aylarda, İBB'nin bir iştiraki olan Kültür A.Ş'nin aylık olarak çıkan dergisinde ERDO-GONE skandalı yaşanmış ve basi geçen dergi kapatılmıştı. 1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi'nin 27. sayısındaki skandalın ortaya çıkarılmasından sonra dergi yayın hayatına nokta koymuştu.

SEMİH TERZİ'NİN BALDIZI KÜLTÜR AŞ'DE

Cuntacı Semih Terzi'nin eşi Nazire Terzi'nin kardeşi Ayşegül Albayrak'ın, İBB Kültür A.Ş Genel Müdürü'nün özel kalemi olarak görev yaptığı ortaya çıkmıştı.

NEVZAT KÜTÜK KİMDİR?

1946 yılında Çorum'da dünyaya geldi. 1972 senesinde İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü'nden mezun oldu. Memuriyet hayatına Çorum’da murakıp olarak başladı. 1977 senesinde Çorum Ticaret Lisesi'nde öğretmenlik görevini üstlenen eş zamanlı olarak SEKA Kâğıt Fabrikası'nda çalışmaya başladı. Balıkesir, Afyon, Kastamonu, Çaycuma SEKA Fabrikaları’nda Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

1993 senesinde devam etmekte olduğu SEKA Genel Müdürlüğü Pazarlama Müdürlüğü görevinden ayrılarak, Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi A.Ş.’de Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. 1995-2000 seneleri içerisinde Yeni Şafak Gazetesi Genel Müdürlüğü yaptı. 2000 senesinde gazetedeki görevinden ayrılarak bir ihracat firmasında koordinatörlük görevini üstlendi.

SEKA Yönetim Kurulu Üyeliği, Kıbrıs Türk Denizcilik İşletmesi A.Ş. Genel Müdürlüğü ve GALERİA Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri