Valiler kararnamesinde merkeze alınan 20 il valisi arasında Hüseyin Avni Coş da yer aldı. Resmi Gazete' de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 20 vali merkeze alındı, 20 ile yeni vali atandı, 19 il valisi ise yer değiştirdi. Merkeze alınan valiler arasında Sakarya Valisi olarak görev yapan Hüseyin Avni Coş da yer aldı.

15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİ ZAMANINDA SİLAH İLE POZ VERMİŞTİ

Kanlı darbe girişiminde bulunulduğu 15 Temmuz günü Sakarya Valisi olarak görevde bulunan Vali Coş, objektiflere silahla poz vererek darbecilere gözdağı vermişti.

AVNİ COŞ'UN GÖREVE GELİŞİ

Hüseyin Avni Coş, Sakarya Valiliği görevini 9 Haziran 2014 senesinden beri sürdürüyordu.

MERKEZ VALİSİ NE YAPAR

Yayımlanan Kararname ile valilerin alındığı 'merkez' İçişleri Bakanlığı binasının içinde bulunuyor. Bir odada birkaç sandalye ve masadan oluşmuş merkeze alınan valiler, istedikleri zaman bakanlığa gidiyor.

İŞTE RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANAN KARARNAME İLE DEĞİŞEN DİĞER İSİMLER

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Amasya Valisi Salih Işık, Ardahan Valisi İbrahim Özefe, Ağrı Valisi Musa Işın, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Eskişehir Valisi Azmi Çelik, Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, Çankırı Valisi Mesut Köse, Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Karaman Valisi Süleyman Tapsız, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Muğla Valisi Amir Çiçek, Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Osmaniye Valisi Kerem Al, , Samsun Valisi İbrahim Şahin, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Tokat Valisi Cevdet Can, Uşak Valisi Ahmet Okur ve Van Valisi İbrahim Taşyapan merkeze alındı. Kararnameyle, 20 ile yeni vali atanırken, 19 il valisi ise yer değiştirdi.