16 Temmuz 2019
  • Istanbul 25°
  • Ankara 22.78°
  • Izmir 28.89°
İmsak 03:45
Güneş 05:38
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:42
Yatsı 22:27
BIST98.116
Dolar5,7163
Euro6,429
Altın260,15

Hürriyet Gazetesinin 'Askerlik Uzadı' İddiası Yalanladı

Genelkurmay Başkanlığı, Hürriyet'in 'Zorunlu askerlik 18 aya çıktı' haberini yalanladı.

Hürriyet Gazetesinin 'Askerlik Uzadı' İddiası Yalanladı

Genelkurmay Başkanlığı, Hürriyet'te Uğur Ergan imzasıyla yayımlanan ve zorunlu askerliğin 18 aya uzatıldığına yönelik haberi yalanladı.

Hürriyet, Genelkurmay'ın yalanlamasını yayınladığı haberinde "Siber saldırı sonucu e-posta sisteminin hacklendiği iddiası araştırılıyor" ifadesini kullandı.

"Lütfen haberlerimizde dikkat edelim" diyen Genelkurmay, "Askerlik süresinin uzatıldığına dair yapılan haberler tamamen asılsızdır. Böyle bir haber doğru değildir'' açıklamasında bulundu.

NELER OLMUŞTU ?

Hürriyet'te yer alan habere göre Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Milli Savunma Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı olağanüstü hal teskere planlama toplantısı sonucu nihai kararı hafta başı resmi gazete yayını ile duyurulacaktır. Hali hazırda silah altında bulunan ER/ERBAŞ zorunlu askerlik süreleri yenilenmiş olup, bu kararın tüm silahlı kuvvetler ile milletimize hayırlı olmasını temenni ederiz.

Kısa dönem askerlik görevlerinde herhangi bir değişikliğin olmadığını öncelikle bildirmeliyiz. Uzun dönem silah altı askerlerin , askerlik süreleri ise 12 ay, 4 dönem iken 18 ay, 6 dönem süresine çıkarılmış olup ikinci bir emre kadar değiştirilemeyecektir. (Ek izin süreleri tanınacaktır.)

Ülkemizin içinde bulunduğu olağanüstü hali göz önünde bulundurarak bu kararı yerinde ve doğru bir planlama şekli olarak gördüğümüzü ve bu neden ile hızlı adımlarla yürürlüğe girmesini temin etmiş bulunmaktayız. Bu konu ile alakalı bilgilendirme formu Genelkurmay Başkanlığı resmi sitesinden yapılacaktır. Bu kararın Türk milleti ve mehmetçiğimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.
GENELKURMAY BAŞKANLIĞI''

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı doğru kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri