Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" mesajında mücadelenin öneminin altını çizdi.

"KARARLILIKLA MÜCADELE "


Hulusi Akar, "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" mesajında, "Peygamber ocağı şanlı ordumuza sızan bu hainlerle alakalı her türlü idari ve adli işlem, 15 Temmuzun hemen sonrasında başlatılmış olup; FETÖ militanı en son hain de Türk Silahlı Kuvvetlerinden temizleninceye dek, mücadelemiz bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da aynı kararlılıkla sürecektir" dedi.

VATAN EVLATLARI FETÖ KARŞISINDA KENETLENDİ


Orgeneral Hulusi Akar mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman ve fedakâr mensupları, tarihin özel sayfalarını, şanlı ve şerefli destanlarıyla dolduran Asil Türk milleti; hiçbir baskıya boyun eğmeden onurlu ve başı dik bir şekilde, birlik ve beraberlik içinde egemen ve bağımsız olarak yaşama ülküsünü, sürekli rehber edinmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’ne, demokrasimize ve onun köklü değerleri ile saygın kurumlarına göz diken; ülkemizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla beraber Türk Silahlı Kuvvetlerine de sızan FETÖ terör örgütünün hain militanlar, 15 Temmuz 2016 tarihinde, şanlı tarihimizde hiç görülmeyen menfur bir darbe kalkışmasında bulunmuşlardır.

Bu hain darbe kalkışmasına karşı verilen mücadelede asker, polis ve sivil vatan evlatları; Asil Türk milletinin tarihinden ve yüksek değerlerinden aldığı kuvvetle, ulusal menfaatlerimiz etrafında birleşerek hainlere geçit vermemiştir.

15 TEMMUZ'U YENİ BİR DİRİLİŞİN SİMGESİ YAPAN ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ


Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere 15 Temmuz'u yeni bir dirilişin simgesi yapan şehitlerimiz ve gazilerimiz ile birlikte tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi ise minnetle anıyorum.