Hollanda Özgürlük Partisi Başkanı Geert Wilders Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Terörist' Dedi

Irkçı paylaşımlarıyla tepki oklarını üzerine çeken Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin Başkanı Geert Wilders skandal bir paylaşım daha yaptı.

Hollanda Özgürlük Partisi Başkanı Geert Wilders Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Terörist' Dedi

Hollanda Özgürlük Partisi Başkanı Geert Wilders Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Terörist' Dedi

İslam düşmanlığını her fırsatta belirten ve sürekli Türkiye'yi hedef alan Wilders'ın paylaştığı tepki toplayan karikatürde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakasında Türk bayrağı yer alıyor.

'DARBE GİRİŞİMİNİN BAŞARISIZ OLMASINA ÜZÜLDÜM'

İslam düşmanı açıklamalarıyla tepki toplayan Hollandalı Geert Wilders, 15 Temmuz darbe teşebbüsünü savunup; 'Türkiye'de yaşanan darbe girişiminin başarısız olmasına üzüldüm' diye konuşmuştu.

Wilders'ın Türkiye karşıtı açıklamaları oldukça fazla. Türkiye'ye ile ilgili düşmanca ifadeleriyle bilinen Wilders geçen senelerde yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanmıştı:

'Şimdi yapılmalıdır: Türkiye'yi NATO'dan kovmak, Türkiye Büyükelçisini kovmak, Türkiye ile yıllık ticaret anlaşması yapılması, Türkiye vatandaşlarına vize yok, Türk havayollarını boykot etmek, Shengen anlaşmasını iptal edip, sınır kontrolünü gözden geçirmek.'

AK PARTİ'DEN İLK TEPKİ: BUNLAR İNSANLIK ADINA MÜCADELE EDEN HERKESE DÜŞMANDIRLAR

Sosyal medya (twitter) hesabı üzerinden paylaşıma tepki gösteren AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, 'Ahlaksız, insanlık düşmanı ve faşist... Bu ahlaksız faşistlerle mücadele etmek insanlık görevidir. Bunlar ne diyorsa, insanlık tam zıddındadır. Cumhurbaşkanımıza saldırmalarının tek sebebi, Cumhurbaşkanımızın insanlık adına tavizsiz şekilde mazlumların yanında yer almasıdır. Bu insanlık düşmanı faşistlerin Cumhurbaşkanımıza saldırmasından gurur duyuyoruz. Çünkü bunlar insanlık adına mücadele eden herkese düşmandırlar. Bunların övdüklerinden olmak utançların en büyüğüdür. #GeertWilders gibi faşistler Cumhurbaşkanımıza saldırırken niyetleri Suriye'de, Libya'da mazlumların kanını dökmektir ve Avrupa'da Hitler'in Yahudilere yaptığı zalimliği Müslümanlara yapmaktır. Cumhurbaşkanımız işte bu faşizme geçit vermiyor. Bu faşistlerle mücadele edeceğiz. Bu mücadeleyi insanlık adına yükselteceğiz. Cumhurbaşkanımızın bu faşistlere geçit vermeyen mücadelesi, insanlık düşmanlarıyla mücadeledir' diye konuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR