Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Türk Başkonsolosluğuna girmesine engel olmak amacıyla “özel time vur emri” verdiğini aktaran Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Abutalip’in oyunu, ortaya çıktı. Hain belediye başkanının Türkiye düşmanlığının nedenini deşifre edecek çok önemli belgelere ulaşıldı. Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Abutalip’in öfkesinin perde arkasında Terör örgütü FETÖ militanlarına yönelik operasyonlar olduğu belirlendi. SEÇİM İÇİN BAĞIŞ YAPTILAR

Abutalip’in Hollanda’daki FETÖ yapılanmasıyla yoğun irtibatı bulunduğu, Rotterdam’daki yerel seçimlerde  FETOŞ’tan ciddi finans desteği aldığı tespit edildi. Konuyla ilgili gerçekleştirilen araştırmada Abutalip’in, örgütün Hollanda’daki finans ve bürokrasi yapılanmasında aktif görev alan FETÖ’cü HOGİAF eski Başkanı Mehmet Kabakyer, Zeki Baran ve Mevlüt Çakı’yla irtibat halinde olduğu ve devamlı olarak bir araya geldikleri ifade ediliyor. 2009 yılındaki seçimler öncesi de FETÖ’nün Abutalip’i desteklediği, ABD’de seçimlerinde olduğu gibi Abutalip’in seçim kampanyasına önemli miktarda bağış yaptıkları belirtildi. Mehmet Kabakyer, Zeki Baran ve Mevlüt Çakı’nın 2012 senesinde de Abutalip’i Türkiye’ye getirdiği, örgütün merkez üssü durumunda bulunan kapatılan Gazeteci Yazarlar Vakfı, Zaman Gazetesi ve diğer birimlerini gezdirdiği, Kayseri’de yapılanmaya mensup önemli iş adamları ile görüşmeler gerçekleştirdikleri belirtildi. 


O KİŞİ MECLİS ÜYESİYMİŞ

Mehmet Kabakyer’in bir dönem başkanı olduğu Hollanda Genç İşadamları Federasyonu (HOGİAF) ve Rotterdam Genç İşadamları Derneğinin (ROGİAD) örgütün Hollanda’daki finans yapılanmasına dahil olduğu, Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Abutalip’i izole eden birimde yer alan Zeki Baran’ın ise Rotterdam Charlois İlçe Belediye Meclisi üyesi görevinde olduğu kaydedildi. Mevlüt Çakı’nın ise Bilal Chicken adıyla tavuk üretim ve kesim işletmesine sahip olduğu, çevre kentlerdeki belediye başkanı ve diğer yerel yöneticileri örgüt lehine yönlendirmekle sorumlu tutulduğu, son olarak Amsterdam Nieuw West Belediye Başkanı Ahmed Baddoud üzerinde yoğunlaşıldığı söylendi.

Kaynak: Yeni Akit