Trafik ve karayollarındaki Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) cezaları artık elektronik ortamdan araç kullanıcılarına ulaştırılacak.

GEÇİŞ SİSTEMLERİNDE DEV YENİLİK

Trafik ve karayollarındaki Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) cezaları ve birçok idari para cezaları araç kullanıcılarına elektronik ortamdan gönderilmesi tasarısının yürürlüğe geçmesine çok az zaman dilimi kaldı.Süreci hızlandıran Trafik ve karayolları Genel Müdürlüğü yeni sisteme biran önce geçme planlamasını yapıyor.

E-TEBLİGAT SİSTEMİ GELİYOR 

Gelecek haftalarda meclis genel kurulunda görüşülmesi planlanan Elektronik Tebligat Sistemi'ne (e-Tebligat) dair değişiklik teklifi kabul edilirse, Trafik ve karayollarındaki Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) (HGS) cezaları gibi birçok idari para cezası araç kullanıcılarına artık elektronik ortamdan iletileceği açıklandı.Devrim niteliğindeki uygulama ile bürokrasi ortadan kaldırılmak isteniyor.

HGS CEZALARI ELEKTRONİK ORTAMDAN ARAÇ KULLANICILARINA AKTARILACAGI BELİRTİLİYOR

Elektronik Tebligat hakkında bilgi veren TÜRKKEP Yönetim Kurulu Başkanı; "Elektronik Tebligat Sistemi, bilişim sistemleri aracılığıyla muhatabın e-Tebligat adresine iletilmek üzere tebligatın gönderilmesini ve bu iletinin muhataba elektronik ortamdan kanıtlanarak tesliminin sağlanmasını ifade eder. Bu tebliğ fiziki ortamda yapılan tebligat ile aynı doğrultudadır" dedi