Hevsel Bahçelerine Büyük Operasyon! Yakılarak İmha Edildi

Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde yer alan ve UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Hevsel Bahçeleri'nde geniş çaplı uyuşturucu operasyonu düzenlendi.

Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde yer alan ve UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Hevsel Bahçeleri'nde geniş çaplı uyuşturucu operasyonu düzenlendi. İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ile Özel Harekat Şubesi ekiplerinden 100 polisin katılmasıyla birlikte Dicle Nehri yakınındaki Hevsel Bahçeleri'nde sabahın saatlerinde operasyon başlatıldı.

Operasyonda drone yardımı ile tespit edilen Hint kenevirleri, polis ekiplerinin numune almasından sonra yakılarak ortadan kaldırıldı.
İl Emniyet Müdür Yardımcısı Alper Güneş, Hevsel Bahçeleri'nde düzenlenen operasyonlarda geçen sene 1 milyon kök, bu senenin başında 80 bin kök kenevirin imha edildiğini hatırlattı.

Uyuşturucu operasyonlarının sürdüğünü ifade eden Güneş, "Etkin ve kararlı çalışmalarımızın sonucunu alıyoruz. Geçmiş senelere nazaran hem sayıda hem ekilen arazide azalma görülüyor. Etkin mücadelemiz devam edecek, herkesin bilmesini istiyoruz ki Diyarbakır'da ve yurt sathında operasyonlar kararlı bir şekilde devam edecek. Zehir tacirlerine müsaade etmeyeceğiz." açıklamasında bulundu.

Diğer yandan, Hevsel Bahçelerine bu operasyondan önce Mayıs ayında da geniş çaplı bir operasyon düzenlenmişti. Ele geçirilen Hint kenevirleri yerlerinden çıkartılıp yakılarak imha edilmşti.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri