'Heveslenmesinler, Kazdıkları Çukurda Kendileri Gömülecekler!'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Cumhuriyeti’nden başka devlet yok. Neymiş, Paralel Devlet. ABD’de 1400 dönüm yer vermişler. Oradan ülkemizi karıştırıyorlar. Boşuna heveslenmesinler.

'Heveslenmesinler, Kazdıkları Çukurda Kendileri Gömülecekler!'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Malatya'da Kent Meydanı'nda düzenlenen 460 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen tesislerin toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

İSLAM DÜNYASI TÜRKİYE'YE BAKIYOR

Çukur siyasetiyle Türkiye'yi bölmeye, parçalamaya çalışanlara inat biz kapılarımızı tüm dünyaya açıyoruz. Şunu unutmayın; İslam dünyası Türkiye'ye bakıyor, Türkiye de size bakıyor, size. Gerektiğinde tüm dünyaya meydan okurken arkamda ülkemizin tamamını, özellikle de Malatyalı kardeşlerimin olduğunu biliyorum.

BİZİ YAŞATMAZLAR

Malatya'dan ve 80 vilayetimizden aldığımız güçle, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" diyoruz. 4 sütun üzerinde yükselen bir Türkiye. Eğer bunlardan biri sallanırsa inanın bana, bizi bu topraklarda bir gün dahi yaşatmazlar. Onun için bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.

BİZİ BÖLEMEYECEKLER

Tek millet diyoruz. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkesiyle, Gürcüsüyle, Abhazasıyla, Boşnağıyla, Romanıyla, Arnavuduyla Türkiye'deki 79 milyonla biz tek milletiz. Bizi ayıramayacaklar, bizi bölemeyecekler. Bizi ayırmak, bölmek isteyenler bunun bedelini işte şurada, temmuz ayından bu yana ödedikleri gibi kazdıkları çukurlarda kendileri gömülecekler. Tek bayrak. Bayrağımıza eş bayrak yok. Tek vatan... 780 bin kilometre kare ile tek vatan. Bu vatan topraklarında operasyon yapılamaz. Boşuna heveslenmesinler. Bu vatan toprakları Türkiye Cumhuriyeti vatan topraklarıdır. Burada operasyon yok.

DEPORT EDİP BİZE GÖNDERİN

Tek devlet diyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden başka bir devlet asla... Neymiş o; Paralel Devlet. Boşuna heveslenmesinler. İşte Amerika'da kendilerine bin 400 dönüm yer vermişler. Herhalde onların devleti orası, ne olacak. Biz diyoruz ki 'Legal görünüm altında illegal çalışmaları yapan bu kişiyi ya deport edin veya bize gönderin. Oradan ülkemin içini karıştırıyor. Gereği neyse biz de bunu yapıyoruz, yapacağız." Bir kısmı kaçıp Amerika'ya, Avrupa'ya gidiyor. Bir kısmı da şu anda hapishanede yaşıyor.

KATİL, TERÖRİST ESAD

Bu coğrafyayı kana ve ateşe boğanlar, kardeşi kardeşe kırdırıyorlar. Öldüren "Allahu ekber" diye öldürüyor, ölen "Allahu ekber" diye ölüyor. Bölge insanının başına musallat edilen terör örgütlerinin tek zararı Müslümanlara olmuştur. Ama sorsanız cihat ediyorlar, İslam için savaşıyorlar.

Batı ülkeleri bölgeye demokrasiyi getirmek istediklerini söylüyorlar. Sonra bakıyorsanız demokratik yollarla iş başına gelenleri deviren darbecileri kırmızı halılarla karşılıyor, hürmette kusur etmiyorlar. Sahip oldukları enerji kaynakları sayesinde refah içinde yaşaması gereken ülkelerin başı bir türlü musibetten kurtulmuyor. Petrol paraları bu ülkelerin kendi vatandaşları dışında herkesi zengin ediyor.

Suriye'de de yakılan ateş bölgenin tamamını hatta dünyayı etkileyecek boyuta ulaştı. 600 bine yakın insan bugün Suriye'de katil Esad tarafından, terörist Esad tarafından öldürüldü. Ona destek verenleri de tarih affetmeyecektir.

'YOLLARI BÖLDÜK MİLLETİ BİRLEŞTİRDİK'

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi: "Yolları böldük milleti birleştirdik, yolları böldük, hayatları, gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz ama ülkeyi böldürtmeyiz. Türkiye'yi, milleti bölmeye kalkanların da canına okur Malatya.

Yolları açtık, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine götüren, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran hizmetleri tamamladık. Şimdi sıra başkanlıkta. Malatya başkanlık sistemini getirmeye hazır mı? Sayın Cumhurbaşkanım bu ülke üzerinde hesap yapanlar, iç ve dış düşmanlar, paraleli, yamuğu, bölücüsü kim olursa olsun bu milletten hak ettiği cevabı en güzel şekilde alacaktır."

AB'YE TERÖRİST ÇADIRI ELEŞTİRİSİ

"Terörle mücadelemiz yüzünden bizi eleştirenler bombalar kendi topraklarında patlayınca demokrasiyi de özgürlükleri de rafa kaldıracak hale geldi. Vize konusunda Türkiye'ye 'Terörle Mücadele Yasası'nı değiştirin' diyeler önce Avrupa Parlamentosu'nun kapısında, açılan terörist çadırını kaldırsın."

TENZİLE ANNE'Yİ UNUTMADILAR

Tören alanında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Dünya Beş'ten Büyüktür" ifadesinin Türkçe ve farklı dillerde yazıldığı pankart ile "Tenzile anne ruhun şad olsun ümmet oğlunla iftihar ediyor", "Esnafın dostu, kimsesizlerin kimsesi, yetimlerin babası, İslam dünyasının sesi cumhurun başkanı" pankartlar dikkati çekti.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri