22 Temmuz 2019
  • Istanbul 30°
  • Ankara 29°
  • Izmir 35°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.064
Dolar5,6845
Euro6,3834
Altın260,80

Herkes Merak Ediyordu Kendisi Açıkladı! Başkan Mı Cumhurbaşkanı Mı?

TBMM'deki yemin töreni sonrası Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan ilk açıklamasını yaptı. Gelen bir soru üzerine ''Bana Başkanım diyebilirsiniz'' diye cevap verdi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yemin ederek görevine başladı. Erdoğan'dan yemin töreni sonrası gazetecilerin ,"Size nasıl hitap edelim? Cumhurbaşkanı mı Başkan mı?" sorusuna "Başkan" şeklinde cevapladı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de gerçekleştirilen yemin töreninin sonrasında açıklama yaptı.

"İNŞALLAH BUNDAN SONRAKİ DAHA GÜZEL OLUR"

Başkan Erdoğan "Her şey gayet güzel oldu, milletin önünde. İnşallah bundan sonrası daha güzel olur" yanıtını verdi. Gazetecilerin, "Size Başkanım mı diyeceğiz efendim?' sorusuna Erdoğan, "Başkanım" karşılığını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, duygularının sorulması üzerine ise "Duygularımı Külliye'deki konuşmamda anlatacağım'' şeklinde konuştu.

"DEVLETİMİZİ YÜCELTMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Başkan Erdoğan, daha sonra Anıtkabir'i ziyaret etti. Burada anı defterini imzalayan Başkan Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada, "Milletimizin birliğini, kardeşliğini güçlendirmeye, ülkemizi büyütmeye, devletimizi yüceltmeye devam edeceğimize bir kez daha söz veriyoruz." ifadelerini kullandı.

GÜLLERLE KARŞILANDI

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yemin etmek üzere geldiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) Çankaya girişinde millet tarafından güllerle karşılandı.

Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki resmi konutundan çıkarak, ant içmek için TBMM'ye geldi.

Başakan Erdoğan'ın geçiş yaptığı yolda havadan ve karadan geniş güvenlik tedbirleri alındı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri