Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

Yıldırım, Kurban Bayramı tatilinin uzayıp uzamayacağıyla alakalı soruyu "Her iki alternatif de değerlendirilecek. Toplumun bir kesimi çalışmayı sürdürelim diyor, bir bölümü tatili uzatalım diyor. Her ikisinin artısı eksisi değerlendirilecek salı günü Bakanlar Kurulu'nda karar verilecek" şeklinde cevapladı.

Turizmciler bayram tatilinin 10 güne uzatılmasını istiyor.

KILIÇDAROĞLU AÇIKLAMASI

Yıldırım bir muhabirin sorusu üzerine, "(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'Sen ben kavgasını bırakalım' sözleri) Aklı başına gelmiş öyleyse. Evvela kendisi bu işi bıraksın. Memleketi, milleti yabancılara şikayet etmeyi bırkasın artık. 'Türkiye güvensizdir, can ve mal güvenliği yoktur' demekten vazgeçsin. Adaletin verdiği kararlara saygı duysun. Bazı suçlarla hakkındaki kovuşturma sürenlere sahip çıkmasın. Bıraksın, adalet rahat çalışsın. Biz zaten çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım, "('MİT tırları ve Berberoğlu üzerinden CHP'ye komplo hazırlığı içinde olunduğu' iddiası) Böyle bir evham üzerinde, böyle bir şey mevzu bahis olamaz. Adalet herkese lazım. Bir biçimde bir suçlamayla yargılanan insanlara sahip çıkmak, adalet aramak değildir. Bırakalım yargı bağımsız, tarafsız biçimde çalışsın, yargıyı etkilemeyelim." dedi.