15 Temmuz hain darbe girişimi ile Türkiye’yi esir almaya çalışan, vatanımızı savunan evlatlara, analara, babalara hiç acımadan canice mermi ve bomba yağdıran FETÖ’cü teröristlerin mahkemelerdeki ortak senaryosu afişe oldu.

15 Temmuz’da Okyanus ötesinde yaşayan FETÖ elebaşının talimatıyla Türkiye’yi 5 parçaya bölmeye çalışan, 249 vatan evladını vahşice şehit eden, daha önce darbeler tarihinde bile eşi benzeri görülmemiş bir şekilde Meclis’i bombalayan, Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişiminde bulunmaya kalkan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin emir-komuta zincirini ele geçirmeye kalkan FETÖ’cü darbecilerin mahkemelerdeki aklı hiçe tavırları sinirlendirdi.
Silivri’de 15 Temmuz ana darbe girişimi davasına devam edildi. 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde işlenen davada, 15 Temmuz’da Kartal Köprüsü ve Samandıra gişelerini işgal etmeleri yönünde talimat veren, 23. Motorlu Piyade Alay Komutanı FETÖ’cü Ömer Faruk Özköse ve kendini gizlemek için kılıktan kılığa giren hain Hava Harp Okulu Komutanı darbeci Tümgeneral Fethi Alpay savunmalarını yaptı.

OBAMA’DAN SONRA MI ÖĞRENDİN?

Özköse, suçu belli olmasına rağmen 22 yıl boyunca vatana ihanet edecek hiçbir eylemde içinde yer almadığını, yüz yılın en alçak terör örgütü FETÖ üyesi olmadığını belirtti. Alaydan askerleri çıkartırken, FETÖ’cülerin 15 Temmuz’da inandırıcı olmayan “Terör tehdidi” bahanesini kullanan Özköse’nin tiyatrosu hakim ve şehit yakını avukatlarının sorularıyla sona erdi.

AVUKATLARDAN SORULAR

Avukatlar, “Darbeye karşıyım” ifadesiyle masumiyet yalanına sığınmaya çalışan Özköse’ye, “Neden kışla dışına çıktınız?, Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarını duymadınız mı?, Niye saat 4’e kadar köprüdeydiniz?, Obama’dan sonra mı darbeyi öğrendiniz?” sorularını yönelterek terletti. Özköse ise yanıt veremedi ve suçunu ayan beyan kabullenmiş oldu.
Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Fethi Alpay da klişeleşmiş FETÖ’cü taktiğini uygulamaya çalıştı. Fakat avukatların soruları karlısında yalanına daha fazla devam edemeyip o da suçunu kabullendi.