Mardin Nusaybin'deki operasyonlarda ağır yaralanan ve TSK'da vazife yapamaz raporu alan Hakan Akbulut, topladığı pet şişeleri satarak geçimini tesis ediyor. 2016'da terör örgütü PKK'nın sözde özerklik ismi altında hendek ve barikatlarla eylemler yaptığı Mardin'in Nusaybin ilçesinde vazife yaparken yaralanan Uzman Çavuş Hakan Akbulut, hayat mücadelesi veriyor.

VÜCUDUNUN YÜZDE 23'Ü YANMIŞTI

Yenişafak'ın aktardığına göre 4 silah arkadaşının şehit olduğu bir operasyon esnasında, önce kolundan ve bacağından yaralanan sonrasında da dengesini yitirerek düştüğü merdiven boşluğunda teröristlerin yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak etmesi ile vücudunun yüzde 23'ü yanarak ağır yaralanan Akbulut, bir buçuk sene devam eden tedavi döneminin sonrasında Şırnak'ta yeniden vazifeye başladı. Kulağında duyma kaybı olan ve vücudunda farklı yanık izleri olan Akbulut'a Şırnak Devlet Hastanesi tarafından TSK'da vazife yapamaz raporu verildi.

NE YAPTIYSA SONUÇ ALAMADI

Raporun verilmesinin sonrasında TSK ile alakası kesilen Akbulut'a gazilik unvanı verilmedi. Uzuv kaybı olmadığı nedeni ile gazilik unvanı verilmeyen Akbulut malulen emekli oldu. 8 ay önce emekli edilmesine karşın maaş bağlanmayan Akbulut, defalarca SGK ve Jandarma Genel komutanlığına gitmesine karşın bir türlü netice alamadı.

EVİNE BORÇLARI NEDENİYLE HACİZ GELDİ

Mevzuat uyarınca, olması lazım olan belgeler SGK müdürlüğüne yollanmadığı için emeklilik maaşı alamadığını söyleyen Akbulut, Konya Seydişehir'de çöplerden topladığı pet şişeleri satarak geçimini sağlıyor. 4 çocuklu Akbulut'un evine borçları sebebi ile haciz geldi. Emekli maaşının bağlanmasını talep eden Akbulut hukuki yollara başvurarak gazilik unvanı almaya hazırlanıyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.