Irak'ın kuzeyindeki Kandil, Metina, Zap ve Gara bölgelerinde tespit edilen PKK sığınak, mühimmat deposu ve silah mevzileri, F-16 ve F-4 2020 Türk jetlerince vurularak imha edildi. Önceki sabah 02.00-04.30 saatleri arasında gerçekleştirilen hava harekâtında hedeflerin tam isabetle vurarak imha edildiği uçakların, taarruzun ardından emniyetle üslerine döndüğü bildirildi.

3 İLDE 12 PKK'LI TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Terör örgütüne yönelik operasyonlarda ise Mardin Nusaybin'de 8, Şırnak'ta 2, Tunceli'de 2 terörist öldürüldü. Hakkâri Çukurca'da ise 11 terörist yakalandı. Mart ayından bu yana öldürülen terörist sayısı Nusaybin'de 347, Şırnak'ta 321 oldu.

SURİYE'DE DAEŞ HEDEFLERİ VURULDU
Suriye'nin kuzeyindeki DAEŞ hedefleri de Fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatar (ÇNRA) atışlarıyla vuruldu. Halep'in kuzeyinde İHA'larca tespit edilen Suran ile Tal el Hişn'in kuzey doğusundaki Baragidah ve Kuşakcık bölgelerindeki hedeflere yönelik atışlarda 55 terörist etkisiz hale getirildi, 3 araç ve 3 roket rampası vuruldu. Hedeflerin vurulma anı keşif ve gözetleme araçlarıyla kaydedildi.