İzmir'de, TSK'nın, Zeytin Dalı Harekatı hakkında sosyal medyadaki paylaşımlarıyla terör propagandası yaptığı iddia edilen kişilere ilişkin operasyon gerçekleştirildi.

Türk Ordusunun Afrin’de yapmış olduğu operasyon hakkında sosyal medya üzerinden PKK/PYD Terörü örgütü propagandası yaptıkları ve halkı sokak eylemlerine yönlendirici şekilde açıklamalarda bulundukları öne sürülen kişilere ilişkin İzmir’de operasyon gerçekleştirdi.

İzmir Terörle Mücadele, İstihbarat ve Siber Suçlarla Mücadele şubeleri tarafından yapılan çalışmalar sonucu Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen yakalama ve arama kararı sonrasında Menemen, Torbalı, Bayındır ve Çeşme ilçeleri ile Manisa Denizli’de eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Aralarında HDP İl Başlanı Çerkez Aydemir’in de olduğu 17 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ikametlerinde gerçekleşen aramada 1 av tüfeği çok sayıda örgütsel döküman ve dijital malzeme ele geçirildiği belirlendi.

Yine aynı nedenden dolayı 22 Ocak akşam vakitlerinde toplu ulaşım araçlarında ve halkın toplu olarak kullandığı alanlarda terör örgütü propagandası yaparak bunu kayda alıp kendi sitelerinden yayın yaptıkları ortaya çıkan 6 şüphelinin Bornova Küçük Park'ta eylem yapacağı duyumu alınması üzerine şüpheliler eylem yapamadan ele geçirildi. Bu kişilerle beraber gözaltı sayısının 23 olduğu belirtildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı doğru kaydırın.