HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, Katar'ın hibe ettiği duyurulan; 7 yatak odası, 2 özel salon, toplantı odaları ve küçük bir hastanenin içinde yer aldığı lüks uçakla alakalı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın cevaplaması talebi ile soru önergesi sundu. Cumhurbaşkanlığı, HDP'li vekil Meral Danış Beştaş'ın soru önergesine cevap verdi.

HDP'li Beştaş soru önergesinde, Boeing 747-8 tipi lüks uçağın satın alındığı biçimindeki haberlere vurgu yaparak, "Ağustos ayı sonlarında Fransız medyasında uçağın bir devlet başkanına satıldığı haberleri varken 9 Eylül'de havayolu haberleri yayınlayan Türkiye'deki bir internet sitesi de uçağın Türkiye Cumhuriyeti Devlet Filosuna dahil edilmek için satın alındığı bilgisini paylaşmıştır. Haberin sonrasında 11 Eylül'ü 12 Eylül'e bağlayan gece söz hususu uçak Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş gerçekleştirmiştir" sözleri kullanıldı.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN TEK CÜMLELİK YANIT

HDP'li Beştaş'ın 14 sorusuna, Cumhurbaşkanlığı, "Söz hususu uçak devletimize hibe edilmiş olup Türkiye Cumhuriyeti Devletine aittir" biçminde tek cümle ile cevap verdi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.