PKK'nın asker eşi ve 11 aylık bebeğini şehit ettiği hain saldırı ardından HDP'li vekillerden saldırıyla alakalı açıklama yapıldı. HDP Hatay Milletvekili Barış Atay, "Bir anne ve bebeğinin öldürülmesi; kim yapmış olursa olsun, ne açıklama yapılmaya çabalanırsa çabalansın, kesinlikle kabul edilemez" dedi. HDP'li vekillerin açıklamalarında hiçbirinin "PKK" ve "Terör örgütü" ifadelerini yan yana gelmemesi dikkatlerden kaçmadı.

"ASLA KABUL EDİLEMEZ"

HDP Hatay Milletvekili Barış Atay da, 'şiddet nereden gelirse gelsin karşı koyacağını' söylediği mesajında şunları kaydetti, "Bir anne ve bebeğinin öldürülmesi; kim yapmış olursa olsun, ne açıklama yapılmaya çabalanırsa çabalansın, kesinlikle kabul edilemez. Saldırıyı kınıyor, yapanların bir an önce bulunmasını umuyorum. Şiddet nereden gelirse gelsin karşısında durmayı sürdürecğim. Hepimizin başı sağolsun"

"ŞİDDET BİZİ BİR YERE GÖTÜRMEZ"

HDP'nin eski milletvekili ve DBP'nin vazifeden alınarak yerine kayyım atanan Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık da saldırıyı kınadı. Sakık açıklamasında, "Kimden ve nereden olursa olsun sivil ve savunmasız insanlara dönük saldırıları ve kayıpları kınıyorum. Dün Yüksekova'da ki patlamada anne ve evladını yaşamdan alan saldırıyı lanetliyorum. Şiddet bizi bir yere götürmez yalnızca aramızdaki mesafeleri arttırır. Üzgünüm" dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.