HDP'li Osman Baydemir, "Eren'i vuran kurşunu kabul etmiyoruz" diyerek PKK'lı hainlerin yerine operasyona giden askerleri kınadı.

"OPERASYON BÖLGESİNE GÖTÜRENLERİ KINIYORUZ"

Osman Baydemir'in PKK'lı hainlerin yerine operasyona çıkan askerleri kınadığı konuşması şu şekilde;

"Eren'in, Erenler'in toprağa düşmemesi için vicdan ve adalete sarılmak dışında başka çıkış yolu bulunmuyor.

Bir defa daha İzmir'den, vicdanınızın sesinden, 80 milyonun vicdanına sesleniyorum; Eren'i toprağa düşürenlerden sizler mesulsünüz. Eren'i vuran kurşunu kabul etmiyoruz. Eren'i operasyon bölgesine götürenleri kınıyorum ve kabul edilemez diyoruz.

Hepimizin ortak noktası Erenlerin, Ceylanların, Miray bebelerin, Uğurların, Veysellerin toprağa düşmemesidir" dedi.

Osman Baydemir'in konuşmasından sonra vekiller alandan ayrıldı, adalet ve vicdan nöbeti başladı. Nöbet, 7 gün, 24 saat boyunca devam edecek.

HDP'DEN 'EREN' YÜZSÜZLÜĞÜ

Öte yandan teröre verdiği destekle bilinen HDP'li Serpil Kemalbay, PKK'yı ağzına bile almadan Eren Bülbül için taziye metni yayınlamıştı.

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Trabzon'un Maçka İlçesi'nde, güvenlik güçleriyle PKK'lı hain teröristler arasında çıkan çatışmada şehit düşen 15 yaşındaki Eren Bülbül için başsağlığı mesajı yayımladı.

PKK'NIN KALLEŞ SALDIRISINA "ÇATIŞMALI ORTAM" KILIFI UYDURMAYA ÇALIŞTI

HDP'li Kemalbay, "15 yaşında bir çocuğun çatışmalı bir ortama sürüklenmesi kabul edilemez. Eren Bülbül'ün yaşamını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz" dedi.

PKK DİYEMEDİ

HDP'den gelen başsağlığı mesajında terör örgütü PKK'nın isiminin geçmemesi ise dikkatlerden kaçmadı.

DHKP-C CENAZELERİNE KATILAN SEZGİN TANRIKULU YAYINLADIĞI MESAJ'DA DA PKK'NIN ADINI GEÇMEDİ

Öte yandan Daha önce DHKP-C'li teröristin cenazesine katılan, PYD içinse 'bir terör örgütü değil' diyen Tanrıkulu PKK'yı anmadan teröre lanet okudu.