Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul milletvekili adayı ve eski gazeteci Ahmet Şık, bugün FOX TV’de yayınlanan İsmail Küçükkaya’yla Çalar Saat programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Şık, katıldığı canlı yayın programında HDP-CHP ittifakını itiraf etti.  HDP’li Şık programda Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması durumunda HDP seçmeninin tutumunu açıkladı.

Kürt seçmenin 24 Haziran seçimlerinde ikinci tura kaldığı takdirde CHP’li aday Muhharem İnce’ye oy vereceğini açıklayan Ahmet Şık, "Köprüden ince son çıkış. Ve bu toplumsal mutabakatın şu an kamusal karşılığı var. Bana en çok merak edilen soru HDP seçmeni ikinci tura kaldığında Muharrem İnce'ye oy verecek mi diye soruyorlar. Evet verecekler" diye konuştu.

‘KÖPRÜDEN İNCE SON ÇIKIŞ’’

HDP İstanbul milletvekili adayı Ahmet Şık CHP-HDP ittifakına ilişkin şu açıklamaları yaptı:

“Köprüden ince son çıkış. Ve bu toplumsal mutabakatın şu an kamusal karşılığı var. Bana en çok merak edilen soru HDP seçmeni ikinci tura kaldığında Muharrem İnce'ye oy verecek mi diye soruyorlar. Evet verecekler. Ben Kürt seçmeni adına konuşmuyorum ama bir ortak akıl ve vicdan adına konuşabiliyorum. Çünkü HDP seçmeni olmayıp HDP'nin parlamentoda olmasının kıymetini bilen insanların gösterdiği teveccühe, olgunluğa HDP seçmeni aynı şekilde karşılık vereceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü kaygılarımız aynı.”

Son Dakika Gündem Habeleri için aşağı kaydırın.