HDP'li Tuğba Hezer Öztürk ve Faysal Sarıyıldız'ın devamsızlık sebebiyle milletvekilliğinin düşmesine ilişkin oylama gerçekleştirildi. Açık yapılan oylamada 324 milletvekili Faysal Sarıyıldız ve hezer Öztürk'ün vekilliğinin düşmesi lehine oy verdi. Salt çoğunluk olan 276'nın aşılmasıyla iki ismin vekilliği düştü. 20 milletvekili ise Faysal Sarıyıldız ve Hezer Öztürk'ün vekil olarak kalması lehine oy verdi.

HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk hakkında Meclis çalışmalarına 5 birleşim katılmadığı nedeniyle milletvekiliğinin düşürülmesi için Meclis Genel Kurulu'nda oylama gerçekleştirildi.. Hezer'in milletvekilliği 324 kabul oyuyla düşürüldü.

HDP milletvekilleri hayır oyu verirken, CHP bu oylamaya katılmadı.

FAYSAL SARIYILDIZ'IN DA MİLLETVEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLDÜ

HDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın da milletvekilliği Genel Kurul'daki oylama sonucunda düşürüldü. Bu karar ile HDP'nin Meclis'teki sandalye sayısı 55'e düştü. 

HDP'LİLERDEN PROTESTO

Kararı HDP milletvekilleri, masalara vurarak eylem gerçekleştirdi.

YÜKSEKDAĞ VE AYDOĞAN'IN DA VEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ

Daha önceleri de, HDP Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekili Figen Yüksekdağ ile, HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan'ın da milletvekilliği düşürülmüştü.

CANLI BOMBANIN TAZİYESİNE GİTMİŞTİ

Hezer, Ankara'da 29 kişinin yaşamını kaybettiği intihar saldırısını yapan hain PKK'lı terörist Abdulbaki Sömer'in taziyesine gitmişti.