HDP Sözcüsü: CHP DEAŞ'a Destek Verdi

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "İçimiz yana yana evet diyeceğiz" sözleriyle nitelendirdiği tezkere oylamasının HDP kanadında yankıları sürüyor. HDP Sözcüsü Kubilay, söz konusu oylama dolayısıyla CHP'yi terör örgütü DEAŞ'a destek vermekle suçladı.

HDP, CHP'yi DEAŞ'a Destek Vermekle Suçladı

HDP Sözcüsü Günay Kubilay, HDP İstanbul İl Örgütü binasında basın toplantısı düzenledi. Terör soruşturması kapsamında görevden alınan HDP'i isimlere değinen Kubilay, yargı sürecini eleştirerek uygulamalara karşı çıktı.

HDP'li sözcü şu ifadeleri kullandı:

"Başta CHP merkezi olmak üzere, modern ve seküler bir Ortadoğu tahayyül eden HDP dışındaki parlamento içi muhalefet partilerinin iktidar tezkeresine verdikleri destek, aynı zamanda orada inşa edilen demokratik modernizme ve sekülerizme karşı DEAŞ barbarlığına verdikleri bir destektir".

İTTİFAKTA İKİNCİ ÇATLAK

TBMM'de İyi Parti ve HDP'li vekiller arasında çıkan tartışmada HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, 'İyi Parti, size söylüyorum: Size rağmen, içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK'ya içinde gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi. Şu an koltuklarınızda HDP'nin oylarıyla oturuyorsunuz. Bu ittifakta, CHP ile yaptığınız ittifakta HDP'nin oylarının etkisi vardır. Ne yapacaksınız şimdi? Ne diyeceksiniz şimdi buna?' ifadelerini kullanarak CHP'ye tepki göstermişti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri