HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 23 Haziran Üzerinden Tehditler Savurdu

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin grup toplantısında tehditler savurdu. İmamoğlu'na desteğini hiçbir zaman saklamayan Buldan, "El konulan belediyelerimizin hesabını da 23 Haziran'da sandıkta soracağız" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 23 Haziran Üzerinden Tehditler Savurdu

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin grup toplantısında toplantısında gündeme dair açıklamalar yaptı. Buldan, "Annelere uzanan o karanlık ellerin sahipleri bilmelidir ki ah aldınız" sözlerini kullandı.

Pervin Buldan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

İMAMOĞLU'NA SANATÇI DESTEĞİ

"İktidar aynı 28 Şubat gibi sanatçıları bir bir fişliyor. En iyi bildikleri şey onlar gibi konuşmayan, düşünmeyen muhalifleri fişleme. Bizler 31 Mart seçimlerinde çok iyi gördük; bölgede seçimler olağanüstü tecrit altında gerçekleştirildi. Halk iradesine tecrit uygulandı. İstanbul seçimlerinde de milletin iradesi YSK eliyle önce tecrit edildi, ardından kayyım atanarak gasp edildi.

O BELEDİYELERİ HALKA KAPATMANIZA İZİN VERMEYECEĞİZ

Halkımızın iradesine sonuna dek sahip çıkacağız. O belediyeleri halka kapatmanıza izin vermeyeceğiz. Yerlerde sürüklenen annelerimizin hesabını da, el konulan belediyelerimizin hesabını da 23 Haziran'da sandıkta soracağız.

23 Haziran'da gerçekleştirilecek olan seçim tam manasıyla bir referandumdur.

"HDP İRADESİ GASP EDİLEN MAZLUMLARIN YANINDADIR"

İstanbul ve Türkiye halkları hukuku yok sayan YSK'daki o 7 adamdan daha büyüktür. HDP'nin durduğu yer açıktır. Kimse HDP üstünden bir tartışma yapmasın. HDP iradesi gasp edilen mazlumların yanındadır. Beyaz tülbentli annelerin yanındadır."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri-->