Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava sıcaklığı akşam sıfır dereceye kadar düşerken yüksek kesimlere haziran ayında yağan kar yurttaşları şaşırttı.

Kars'ın Sarıkamış bölgesinde tüm akşam sıklıkla süre eden yağmurun ardından hava sıcaklığı sıfır dereceye kadar indi. Sabah vakitlerinde 4 bin 180 metre yüksekliğindeki Allahuekber Dağları'nın yüksek kesimleri beyaza büründüğü görüldü.

HAZİRAN AYININ ORTASINDA KARS'DA KAR YAĞDI

Haziran ayının ortalarında meralar ve çayırlar rengarenk çiçeklerle bezenirken dağlara yağan kar vatandaşları şaşırttı.
İlçeye bağlı Bozat köyünde yaşayan Sinan Şenol, havaların son bir haftada soğuk geçtiğini belirterek, "Gece çok yağmur yağdı ve hava çok soğudu. Sabah kalktığımızda Allahuekber Dağları'nın beyaza büründüğünü gördük. Haziran'ın 17'sinde kar yağması şaşırttı." dedi.

KARS'DA HER YAZ KAR YAĞIYORMUŞ

Kars'da ikamet edenler Kars'da her yazın genellikle yüksek rakımlı yerlerde kar yağdıgını bu durumun çokda alışılmamış bir durum olmadığını belirttiler.Kars Sarıkamış'da kışın kar metreliği 50 100 metreyi geçtiği söyleniyor.Fakat bu durum Kars'da ikamet edenleride zor durumda bırakıyor.Kars Merkez'de soğukluk okadar hisedilmese de Kars'ın tepe noktalarında soğukluk ve kar yağışı yaz aylarında da devam ettiği belirtiliyor.