Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Tanzim Satış Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Üsküdar'da kurulan tanzim satış noktasını ziyaret etti. Bakan Albayrak, "Gıda terörü yapanlara çok daha sert bir şekilde müdahale edeceğiz." ifadesini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Tanzim Satış Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Üsküdar'da kurulan tanzim satış noktasını ziyaret etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İstanbul Üsküdar'da kurulan tanzim satış noktasını ziyaret etti. Bakan Albayrak'a Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal da eşlik etti.

VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ

Ziyaretinde, satış stantlarının arkasına geçerek vatandaşlarla sohbet eden Albayrak, satılan ürünleri poşetlere koyarak vatandaşlara verdi. Vatandaşlar da tanzim satış noktasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KARARLI TEDBİRLER

Burada gazetecilere bir açıklama da yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile kısa, orta ve uzun vadeli çok net ve kararlı tedbirler aldıklarını, söz konusu tedbirlerden öncelikli ve kısa vadeli olan tanzim satış noktalarının, başta büyükşehir belediyelerinden İstanbul ve Ankara olmak üzere 80 noktada çok yoğun ve hummalı bir çalışma sonucu hizmete girdiğini söyledi.

MARKETLER HAKKINDA AÇIKLAMA

Berat Albayrak, "Marketlerimizde de bugün fiyatlara baktığımızda, tanzim satış noktalarımıza doğru hızla bir kayma var. Bunu yakından da takip ediyoruz. (Marketler) Muhtemelen, zannediyorum bu hafta içerisinde bu ürünlerin çoğunda aynı tanzim noktalarındaki fiyatlara geliyor olacaklar." dedi.Marketlerin de bu süreçte milletin yanında yer aldığını dile getiren Albayrak, "(Marketlerdeki) Fiyatları yakından takip ediyoruz. Bugün fiyatlarda da düşüş olmuş, onları da görüyoruz. 25 bin noktalık marketler zincirinde de bu fiyatların artık yayılmaya başladığını tüm Türkiye’de göreceğiz. Amaç da bu zaten... Spekülasyon yapmak isteyen, fahiş kar, fahiş fiyatlama yapmak isteyenlere izin vermeyeceğiz." şeklinde konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri-->