Havalimanı Güvenlik Kontrolüne Takılan En Tuhaf Şeyler!

Sidney Uluslararası Havalimanı'nda yolculuk yapmak isteyen 40 yaşlarında bir kadının üzerine gizlenmiş öyle şeyler çıktı ki!

Havalimanlarının özellikle kontrol bölümlerinde oldukça sıkı işlem yapılmaktadır. Kaçakçılık yapmak isteyen veya illegal işler peşinde olan insanların oldukça kolay tespit edildiği bu bölümler ülkenin güvenliği açısından da büyük önem taşımaktadır. Bu tür kontrollere anında takılan illegal işler yapmaya çalışan insanların amaçlarına ulaşabilmek adına yaptıkları birçok illüzyon vardır. Bunlara örnek olarak Sidney Uluslararası Havalimanı'nda yolculuk yapmak isteyen 40 yaşlarında bir kadının üzerinden çıkanlar verilebilir. Kadının üzerine gizlenmiş öyle şeyler çıktı ki! Şüpheli hareketleri nedeniyle xray cihazından geçirilen kadının elbise, kozmetik ürünleri ve sandaletlerinin içine özenle gizlenmiş 4.4 kilogram kokain bulundu. ABD'deki havalimanlarında terör saldırıları olasılığına karşı artırılan güvenlik önlemleri tartışma yarattı.

AYAKKABININ X-RAY CİHAZINDAKİ GÖRÜNTÜSÜ GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARDI!

Amerikan Ulaştırma Otoritesi ülkede 68 havalimanında kullanılan ve yolcuları tamamen çıplak gösteren tarayıcıların yeterli olmadığına karar vererek havalimanı güvenlik görevlilerine şüpheli gördükleri kişileri "elleyerek" arama yetkisi vermişti. Yetki kapsamında görevlilerin yolcuların cinsel oranlarına ve göğüslerine dokunma serbestisi bulunuyordu. Görevlilerin bu yetkiyi haksız ve abartılı şekilde kullandığı iddiaları yolcuları ayağa kaldırdı ve bu hafta ilk davalar açılmaya başladı. 

 

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri