Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) FETÖ’nün Hava Kuvvetleri mahrem yapılanmasına ilişkin hazırladığı bilgi notunda, çarpıcı veriler yer aldı.

Mahrem yapı davasının ek klasörlerine giren bilgi notunda, FETÖ’nün Hava Kuvvetleri’ne yerleştireceği kişileri, örgüte bağlılıkları en üst seviyede olan adaylar arasından yaptığı mülakatla belirlediği kaydedildi. FETÖ imamlarının Türkiye genelinde Samsun, Ankara, Konya, Adana gibi illere seyahatler düzenleyerek bölge sorumlularının tespit ettiği Hava Kuvvetleri’nde subay olarak görevlendirilmesi düşünülen FETÖ’cü üniversite mezunu adayları mülakata aldıkları dile getirilen bilgi notunda, bu mülakatların Hava Kuvvetleri’nde sözleşmeli subay alım ve eğitim dönemleri kapsamında her yıl gerçekleştirildiği ifade edildi.

Sınavı kazanmaları durumunda bu adaylara “patates hat numaraları” verildiği ve örgüt imamlarını ankesörlü telefondan bu hatlar üzerinden arayıp irtibata geçtikleri vurgulandı. İmamlarla irtibatlı olan subayların, belirli aralıklarla örgüt evlerinde toplantılara gittikleri ve gün boyu örgütsel faaliyette bulundukları kaydedilen bilgi notunda, bu kişilerden FETÖ’ye karşı olan askerler hakkında biyografik detay bilgilerinin toplandığı ve daha sonra da üst sorumluya aktarıldığı anlatıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.