Hava Kuvvetleri'nde FETÖ Operasyonu! 101 Subaya Gözaltı Kararı

Türk Hava Kuvvetleri’nde FETÖ soruşturması çerçevesinde aralarında çok önemli isimlerinde olduğu 101 zanlı hakkında Ankara ve 21 kentte gözaltı kararı çıkarıldı.

Hava Kuvvetleri'nde FETÖ Operasyonu! 101 Subaya Gözaltı Kararı

Türk Hava Kuvvetleri'ndeki FETÖ soruşturmasında 1’i tuğgeneral, 5'i albay toplam 101 subay hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Ankara Emniyet Müdürlüğü bu sabah erken saatlerden itibaren zanlıları gözaltına almaya başladı.

FETÖ soruşturmasını yönete Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan bilgilendirme şu ifadeler kullanıldı:

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca HAVA Kuvvetleri  Komutanlığı bünyesindeki  asker şahıslardan FETÖ' nün MAHREM İMAMLAR ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, kontörlü telefonlar ile ankesörlü, büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen 78' i  hakkında bu soruşturma nedeniyle kısa süre önce idari işlem yapılan, 23'ü hakkında 15 Temmuz Darbe girişimi sonrası adli işlem yapılan 1 TUĞGENERAL,5 ALBAY, 2 YARBAY, 4 BİNBAŞI, 25 YÜZBAŞI, 54 ÜSTEĞMEN  olmak üzere TOPLAM 101 şüpheli hakkında 17.05.2018 tarihinden itibaren gözaltı kararı verilmiş olup, gözaltı işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Ankara ve 21  ilde devam etmektedir.’’

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR