Hava Durumuna Bakmadan Plan Yapmayın

Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek Trakya'da bugün kar yağışı bekleniyor. İstanbul'da da sağanak yağış bekleniyor

Hava Durumuna Bakmadan Plan Yapmayın

Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek Trakya'da bugün kar yağışı bekleniyor. İstanbul'da da sağanak yağış bekleniyor. Yağış akşam saatlerinden sonra yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edeceği tahmin ediliyor.

Kırklareli Meteoroloji Müdürü Mehmet Nuri Güner, bugün Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ'da kar yağışının beklendiğini söyledi. Tekirdağ'da kar yağışının çok fazla etkili olmayacağını belirten Güner, öğlenden sonra kar yağışının Edirne ve Kırklareli'de etkili olacağını dile getirdi.

MARMARA'DA SAĞANAK

Bugün Marmara bölgesi ile kıyı Ege'de kuvvetli, yer yer ise çok kuvvetli (21-75 kilogram/metrekare) olması bekleniyor. Kuvvetli yağış sonucu meydana gelebilecek ani sel ve su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

Yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların bugün hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşüşüyle birlikte önce Trakya'da ve Marmara'nın batısında, akşam ve gece saatlerinde ise Marmara bölgesinin güney ve doğusu ile kuzey ve İç Ege'de karla karışık yağmur ve kar şekline döneceği, rüzgarın da kuzeydoğu yönlerden (poyraz) kuvvetli (40-70 kilometre/saat) olarak eseceği öngörülüyor.

İSTANBUL

İstanbul'da yağışların gün boyu boyunca kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak şeklinde devam edeceği, akşam saatlerinden sonra yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edeceği tahmin ediliyor.

Ankara ve iç kesimlerde ise cumartesi günü kar yağışı bekleniyor. Pazar gününden itibaren sıcaklıklar tekrar yükselecek...

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR