Hatay'ın İskenderın ilçesine bağlı 39. Mekanize Piyade Birliği'ne roketatarlı saldırı gerçekleşti. Saldırı sonrasında bölgene geniş çaplı bir operasyona başlanıldı.

TERÖRİSTLER İZLERİNİ KAYBETTİRMEK İÇİN ORMANI YAKTILAR

Edinilen ilk malumatlarda geçtiği üzere, İskenderun’a bağlı, 39. Mekanize Tugay askeri merkezine taciz ateşinde bulunan bir terörist topluluğa yönelik olarak askerler ateş açtı. Askerlerin taarruzundan saklanarak kaçmayı planlayan terörist grup, arazideki ormanlık alanda yangın çıkararak izlerini kaybettirmeye çalıştı. Emniyet güçleri ve silahlı kuvvetler alandaki yoğun arama-tarama faaliyetlerini sürdürüyorlar. 

BAZ İSTASYONLARINI YIKTILAR

Yine sabah saatlerinde teröristler bir başka bölgede hain bir saldırı daha düzenledi. Osmaniye'ye bağlı Zorkun Yaylası Antentepe bölgesinde gerçekleşen büyük bir patlama sonucu can kaybı yaşanmazken, çevrede maddi hasar meydana geldi. Patlama neticesinde GSM şirketine bağlı baz istasyonunun demir ayakları çökerken, etraftaki bazı evler hafif çaplı yıkıma uğradı.

Jandarma grupları, alanda yoğun emniyet kontrolleri yaparken, bomba imha elemanları da istasyonun temelleri ve dahilinde bulunan patlayıcıları etkisiz hale getirerek bir başka olası yıkımın önüne geçmeyi başardı. Teröristlerin arasınmasına devam ediliyor.