Olay, saat 22.00 sularında Derince mevkii Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tayfur Sökmen Kampüsü yakınındaki Bölge Trafik Müdürlüğü önünde gerçekleşti.

Bölge Trafik Müdürlüğü önünde şehre giriş-yapan araçlar üzerinde kontrol yapan polislerin üzerine, bir otomobilden ateş açıldı. Polislerin karşılık vermesi üzerine saldırganlar, olay yerinden uzaklaştı.

Polislerin anonsundan sonra olay yerine ambulanslar ve destek ekip sevk edildi. Ağır yaralanan polisler, ambulanslar ile MKÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne gönderildi. Çok kan kaybettiği belirtilen polislerden 2’si yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit oldu. Yaralı diğer polisin ise durumunun ağır olduğu bilgisine ulaşıldı.

ARAÇ TERK EDİLMİŞ BULUNDU

Olaydan sonra bölgeyi ablukaya alan polis, şehir genelinde operasyon başlattı. Yapılan çalışma sonucu saldırganların kullandığı otomobil, Alahan Mahallesi’nde terk edilmiş olarak bulunduğu kaydedildi. Güvenlik güçlerinin olaya dair soruşturması devam ediyor.

Yapılan ilk incelemelere göre olayın bir terör saldırısı olabileceği iddiları güçlendi. Polis bulunan araçtan parmak izi kaydı aldı. Çevredeki güvenlik kameralarını da takibe alan emniyet güçleri, saldırganların bir an evvel yakalanması için yoğun uğraşlar veriyor.