Hatay' da polis uygulama noktasına düzenlenen silahlı saldırı eyleminde 2 polisimiz şehit düştü, 1 polis yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, kimliği henüz tespit edilemeyen kişi veya kişilerce Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tayfur Sökmen Yerleşkesi çevresinde polis uygulama noktasına silahlı saldırı eylemi yapıldı.

2 POLİSİMİZ ŞEHİT DÜŞTÜ 1 POLİSİMİZ YARALI

Yapılan saldırı eyleminde yaralanan 3 polis olay yerine gelen ambulanslarla MKÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralı polislerden 2'si yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.
Olaydan sonra bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, saldırganların yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

ARAÇ TERK EDİLMİŞ BULUNDU

Olaydan sonra bölgeyi ablukaya alan polis, şehir genelinde operasyon başlattı. Yapılan çalışma sonucu saldırganların kullandığı otomobil, Alahan Mahallesi’nde terk edilmiş olarak bulunduğu kaydedildi. Güvenlik güçlerinin olaya dair soruşturması devam ediyor.

Yapılan ilk incelemelere göre olayın bir terör saldırısı olabileceği iddiları güçlendi. Polis bulunan araçtan parmak izi kaydı aldı. Çevredeki güvenlik kameralarını da takibe alan emniyet güçleri, saldırganların bir an evvel yakalanması için yoğun uğraşlar veriyor.