Edirne'de Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde doktorlarında içinde bulunduğu 100 kişi mide bulantısı ve baş ağrısı şikâyeti nedeniyle akşam saatlerinde acil servisin yolunu tuttu.

EDİRNE TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİNDE DOKTORLAR DÂHİL 100 KİŞİ ZEHİRLENDİ

Edirne'de Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde doktorlarında içinde bulunduğu 100 kişi öğlen saatlerinde yedikleri yemekten sonra akşama doğru mide bulantısı, kusma, baş ağrısı, ishal gibi şikâyetlerle acil servise getirildiler.
Hastanenin acil servisinde müdahale edilen 70 kadar personel tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edildi. Yaklaşık 50 personel ise acil serviste kontrol amaçlı müsaade altına tutuluyor. Zehirlenme belirtileri nedeniyle acil servise gelen personelin mercimek çorbası, kızartma, tavuk ve dondurmanın bulunduğu menüden zehirlendikleri tahmin ediliyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI OLAYLA İLGİLİ İNCELEME BAŞLATTI

Edirne'de Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşanan zehirlenme olayıyla ilgili sağlık bakanlığı inceleme başlattı. Edirne'de Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yönetiminin açıklamasına göre, yemekten şüphe ettiklerini ancak yemeyen bazı personelin de zehirlenme şüphesiyle acil servise başvurduğunu belirtildi, zehirlenmenin nereden kaynaklandığının araştırıldığını söyledi.Edirne İl Sağlık Müdürlüğü de Tıp Fakültesi Hastanesi'nde dün öğle çıkarılan yemeklerden incelenmek üzere numune aldı.