Hastane doğruladı: Devlet Parasıyla 80 Günlük Pensilvanya Tatili

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik çirkin hakaretlerde bulunduğu gerekçesiyle soruşturma başlatılan Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Klinik Şefi olan Fikri Ak’ın 80 günlük uyduruk hasta raporu alarak Pensilvanya’ya tatile gittiği öğrenildi.

Hastane doğruladı: Devlet Parasıyla 80 Günlük Pensilvanya Tatili

14 Nisan'dan Türkiye'den hareket ederek 15-21 Nisan tarihleri arasında Kanada'da yapılan Amerikan Akademisi Nöroloji Kongresi'ne katılan Dr. Fikri Ak'ın toplantının hemen ardından ABD'ye geçtiği öğrenildi.

İlk önce Pensilvanya'ya geçerek Fetullah Gülen'i ziyaret etmesi beklenen Dr. Fikri Ak'ın ardından ABD'de önemli bir kuruluşta çalışan oğlunun yanına geçeceği kaydedildi.

DEVLET KESESİNDEN 80 GÜNLÜK TATİL

Kanada'ya hareket etmeden bir gün önce, yani 14 Nisan'da kendisinin çalıştığı Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin üç kişilik doktor heyeti tarafından 80 günlük rapor aldığı öğrenildi. Sağlık Bakanlığı ve Ankara Numune Hastanesi kaynaklarından edinilen bilgilere göre; Dr. Fikri Ak'ın normalde hastanede yatması gereken rahatsızlıklara dayanarak rapor aldığı fakat tatil için ABD'ye oğlunun yanına gittiği açıklandı.

Dr. Fikri Ak'a 14 Nisan'da kendisinin çalıştığı Ankara Numune Hastanesi tarafından raporda belirtilen tanılar dikkat çekiyor. Rapordaki tanılara bakılırsa Dr. Fikri Ak'ın ABD'de tatilde değil hastanede yatıyor olması gerekiyor. Dr. Ak'a üç doktor heyeti tarafından verilen raporda, "Yaygın stres bozukluğu, geçici kısa süreli felç (sol kol ve bacakta), yüksek tansiyon, kolestrol yüksekliği ve prostat kanseri" bulgu ve tanılarıyla 80 günlük rapor verilmiş.HASTANE DOĞRULADI

Telefonlarını kapatarak ABD'de tatilini sürdüren Dr. Fikri Ak'a bir türlü ulaşılması mümkün olmazken Ankara Numune Hastanesi'nin doktorların bulunduğu odaya bağlı 0312-5084503 numaralı hattan bilgi almaya çalışıldı. Telefona çıkan ve adını vermek istemeyen bir yetkili olduğunu ifade eden kişi, Dr. Fikri Ak'ın, bir hafta önce Kanada'ya oradan da ABD'ye geçtiğini doğruladı. Dr. Özkan, Ak'ın raporlu olarak kurumdan ayrılıp ABD'ye gittiğini aktardı.

ERDOĞAN'A HAKARET ETMİŞTİ

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Kliniği'nde Klinik Şefi olan Dr. Fikri Ak'ın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün 17-25 Aralık darbe girişiminin yaşandığı günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik çirkin hakaretlerde bulunmuştu. Bu gelişmelerden sonra soruşturma açılmasına rağmen hala bir sonuç alınamadı.

Yeni Akit

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri