Hamsi ve Palamutun Tezgahlardaki Yerini Dip Balıkları ile İstavrit Aldı

Türkiye'nin önemli balıkçılık noktalarından biri olan Sinop'ta, hamsi ve palamudun yerini tezgahlarda barbunya, mezgit gibi dip balıkları ile istavrit aldı.

Hamsi ve Palamutun Tezgahlardaki Yerini Dip Balıkları ile İstavrit Aldı

Hamsi ve Palamutun Tezgahlardaki Yerini Dip Balıkları ile İstavrit Aldı


Türkiye'nin balıkçılık noktalarından biri olan Sinop'ta, hamsi ve palamudun yerini tezgahlarda barbunya, mezgit gibi dip balıkları ile istavrit aldı.
Sinop Abalı Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Ömer Tuncer,konuya yönelik aktardığı açıklamada, palamudun ardından hamsi avında da düşüş yaşanmaya başladığına vurgu yaptı.

Son 10 gündür hamsi avcılığında önemli derecede azalma yaşandığına dikkat çeken Tuncer, "Palamut genel anlamda bu sezon olmadı. Hamsi ise kasım ayında yüz güldürdü. Devamının geleceğini umut ediyorduk ancak avında önemli derecede düşüş yaşandı. Şu an pek avlanır durumda değil. Gelecek bize ne gösterir onu da tam olarak bilemiyoruz." dedi.
Barbunya, mezgit ve istavrit gibi balıkların avlanmaya devam edildiğini belirten Tuncer, "Tezgahlar bu balıklara kalmış durumda. Taze ve günlük oldukları için alıcısı çok oluyor. İnşallah avcılıkları artarak devam eder." dedi.

Sinop'ta tezgahlarda yer alan dip balıklarının ve istavritin kilogramı 15 liradan başlıyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için  kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri