Hamas Hareketinin silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail’in, Mescid-i Aksa ile Kudüs’e saldırılar gerçekleştirmesi halinde "Kudüs intifadasını" tetikleyeceğini duyurdu.

Hamas mücadelesinin silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, sosyal paylaşım yeri Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, "Düşman Mescid-i Aksa’ya cüret eder ve Kudüs’e savaş çıkarırsa küller altındaki közler hareketlenir ve Kudüs intifadasını ateşler." cümlelerine yer verdi.

Açıklamada, İsrail’in Mescid-i Aksa ve Kudüs’e yönelik uygulamalarının "yankılarının, düşmanın yöneticilerini uykusuz bırakacağı ve Allah’ın izniyle güncel kahramanlıkları doğuracağı" duyurdu.

İSRAİL MESCİD-İ AKSA'DA TERÖR ESTİRİYOR

İsrail polisi, 14 Temmuz Cuma günü Mescid-i Aksa'da silahlı saldırı gerçekleştirmiş ve 3 Filistinliyi öldürmüş, olayda yaralanan 2 İsrail polisinin ise kaldırıldıkları hastanede öldüğünü açıklamıştı. Olayın ardından Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatan İsrail güçleri, Harem-i Şerif'in iki kapısını pazar günü açmış, Fakat kapılara metal arama dedektörleri yerleştirmişti.

İSRAİL MESCİD-İ AKSA GİRİŞİNE METAL DEDEKTÖRLER YERLEŞTİRDİ

İsrail, Mescid-i Aksa'nın kapılarına kurduğu metal dedektörler vasıtasıyla Aksa Vakfı tarafından kontrol edilen Harem-i Şerif'te egemenlik sağlamak istiyor.Ve bu olanlara Filistinli vatandaşlar tepki gösterdi