Hindistan sokaklarında skandal olay! Hindistan halkı ilk kez gördüğü olay karşısında neye uğradığını şaşırdı. Halkı, endişe sardı. İşte korkutan olayın detayları... Hindistan'ın sokaklarında başıboş gezmeye başlayan mavi köpekler, halka büyük korku sardı. Hindistan'da bulunan bir nehir'den su içtikten sonra mavi rengine dönüştüğü iddia edilen köpeklerin, zehirlenmiş olabileceği düşünülüyor. Hayvan hakları savunucuları tarafından, çevrede kurulan fabrikaların atıklarının nehre karıştığı ortaya çıkarılırken, Hindistan'da yaşayan vatandaşlar, nehirdeki kirlilik seviyesinin en aza indirgenmesi için yetkililerin harekete geçmesini istiyor.

''İLETİŞİME GEÇTİK''

Hindistan Hayvan hakları savunucularından Arati Chauhan, "Köpeklerin kürklerindeki beyaz yerlerin maviye dönmesi hepimizi şaşırttı. Şimdiye kadar mavi renkli 5 köpek tespit ettik. Bunun üzerine kirlilik kontrol kurulu ile, bu bölgedeki fabrikaları incelemeye almaları konusunda iletişime geçtik" açıklamasını yaptı.

Hindistan medyasında yer alan haberde ise, yerel yönetimin var olan problemin üzerine eğileceği ve bölgede su kalitesi kontrolü yapılmaya başlandığının altını çizdi. Maharashtra Kirlilik Kontrol Kurulu üyesi Anil Mohekar ise, "atıkları suya bırakmanın yasadışı olduğunu ve sorumlu kişilerin cezalandırılacağının sözünü verdiğini" kaydetti.