İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSTAÇ ekipleri Haliç'te deniz altında temizlik gerçekleştirirken saat 09.00 sularında denizde cansız bir kişinin olduğunu fark etti.

İhbar üzerine olay yerine gelen Deniz Polisi, erkek cesedini İSTAÇ çalışanlarının desteği ile Balat İskelesi'ne çıkardı.

Balat sahilinde hazır şekilde bekleyen sağlık ekiplerinin belirlediği incelemede cesedin 20 yaşlarında bir bay’a ait olduğunu ve yaklaşık bir haftadır denizde bulunduğunu belirledi.

Üzerinden nüfus cüzdanı ve kimlik çıkmayan erkek cesedi, incelemelerin ardından sonra kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Yenibosna’da var olan Adli Tıp Kurumu'na götürülecek.Ailesi bulunmak üzere kimlik teşhisi için Adli tıp merkezine sevk edildi.

HALİÇ'DE ERKEK CESEDİ 4 GÜN ÖNCE DE BULUNDU

İstanbul Haliç'te cumartesi günü de Eyüp İskelesinin yanında bir erkek bulunmuştu. Erkek cesedin kime ait olduğu henüz belirlenemedi. Erkek cesedinin öldürülüp denize atıldığı tahmin ediliyor.

POLİS EKİPLERİ CİNAYETİ SORUŞTURMAYA BAŞLADI

Polis ekipleri olayla ilgili arama ve tarama başlattı. Polis ekipleri üzerinden kimlik çıkmayan şahıssı kimlik taramasını gerçekleştirmek için ve belirleyebilmek için son 4 gündür kayıp ilanı verilen kişilerin listesini incelediği belirtildi.